Jméno:  
Heslo:  
Registrace 

mikroforum.cz, redakční systém

Informace

K dnešnímu dni je na účtě 10 Kč


      
Kontakt

TopList-mikroforum.cz

TOPlist

Aztec, Nové Mexiko
Aztec, Nové Mexiko - 1948

    Novinář Frank Scully jako první vzburcoval svět senzačními zprávami o nalezených létajících talířích a malých mužících ve svém bestselleru "Behind the Flying Saucers" vydaném v roce 1950. Scully tvrdil, že do té doby se uskutečnily čtyři takové nálezy, jedno z nich údajně u obce Aztec v Novém Mexiku, kde bylo získáno 16 humanoidních těl společně s jejich nepoškozenou lodí. Podle Scullyho informátorů měl disk, který zde přistál, 99.99 stop (asi 30 m) v průměru, jeho vnitřek byl z lehkého kovu připomínajícího hliník, ale tak tvrdého, že žádná dávka tepla (byla použita až do 10 000 stupňů), ani diamantový vrták neměly žádný efekt. Disk zjevně v sobě obsahoval velké kovové prstence, které se otáčely okolo centrální stabilizované kabiny užívajíce nejasných převodových mechanismů. Nebyly zde žádné nýty, šrouby ani jakékoli známky sváření. Vyšetřující měli nakonec možnost dostat se dovnitř. Scullymu bylo řečeno - kvůli poškození jednoho z bočních oken, které rozšířili, že uvnitř našli tlačítko, které, když ho stiskli (tyčí), tak otevřelo skrytá dvířka. 16 malých humanoidních bytostí, o výšce od 36 do 42 palců (90-105 cm), bylo údajně nalezeno mrtvých uvnitř kabiny, jejich těla byla spálená do tmavě hnědé barvy. Scullymu bylo řečeno, že loď přistála nepoškozena, přistála pod vlastním vedením. Plavidlo bylo nakonec rozebráno a vyšetřující odhalili, že bylo vyrobeno z oddílů, které do sebe zapadaly v rýhách a byly "přišpendleny" k sobě okolo základny. Celá sekce kabiny měřící 18 stop (6 m) byla vyzdvižena ze základny talíře, okolo které bylo hnací soukolí, které zapadalo do soukolí kabiny. Tyto oddíly společně s kabinou byly následně transportovány na základnu Wright Field (Wright Patterson AFB). Některá z těl byla později rozpitvána a zkoumána Air Force (Letectvo USA) a bylo zjištěno, že se podobají ve všech ohledech lidským bytostem s výjimkou zubů, které byly dokonalé.Uvnitř lodi
    O něco později než skupina IPU (Interplanetary Phenomenon Unit) na místo dorazil tým vědců a začal rozebírat disk. Podle Steinmana vešli dovnitř jeden po druhém, vchod byl vytvořen z vylomeného bočního okna, jak bylo popisováno Scullym. Okna sama vypadala kovově a byla průsvitná pouze při pohledu zblízka. Uvnitř lodi našli dva humanoidy okolo dvou stop vysoké (60 cm), ležící na řídícím panelu spáleném dohněda. Dalších 12 těl leželo rozházených na podlaze v komoře uvnitř kabiny, číníce celkem 14 těl (nikoli 16, jak bylo řečeno Scullymu).

    Řídící panel měl údajně několik tlačítek a páček s hieroglyfickými symboly, stejně tak jako svítící symboly na malých obrazovkách displeje. Bush (Dr.Vannevar Bush) a von Neuman objevili, že kontrolní deska měla šuplíky, které se otevřely, ale nebyly tam žádné dráty. Kniha složená z listů podobných pergamenu z plastu také obsahovala tyto podivné hieroglyfy-podobné písmenům sanskrtu, podle Openheimera. To bylo odevzdáno generálu Marshallovi, který to pak předal dvěma vedoucím odborníkům-kryptologům k analýze-W.F.Friedmanovi a L.C.Callihamosovi (oběma se později podařilo udělat kariéru u NSA-národní bezpečnostní agentury).

    Dr. Bronk-fyziolog a biofyzik, zkoumal těla a požádal Bushe, aby připravil kryogenní zařízení (chladící z.) pro jejich uchování. Specialista-kryogenik Dr. P. A. Scherer, Bushův kolega, byl kontaktován a poradil Bushovi, aby získal nějaký suchý led. Mezitím další malá skupina vědců a vojáků zkoumala plavidlo a dokázala je rozebrat, když bylo nalezeno několik zamykacích zařízení, které otevřely spoje v určitých místech.

    O tři dny později byly části lodi naloženy na tři nákladní automobily společně s těly a byly transportovány, překryty plachtou s nápisem "Explosives"(výbušniny). Konvoj se ubíral v noci cestou nejméně podezřelou a často velmi obtížnou do utajovaného komplexu Naval Auxiliary Airfield (pomocné letiště námořnictva) v Los Alamos a dorazil tam o týden později. Zde zůstaly skoro celý rok (podle Steinmana), než byly převezeny na jinou základnu.

Aktualizováno:   19.05.2012 - 08:27:12